Hakkımızda Fenerbahçe Ankara Spor Okulları |Basketbol Okulu, Voleybol Okulu, Futbol Okulu, Cimnastik Okulu, Boks Okulu Yaz Okulu

Hakkımızda

Ankara’da; Basketbol Okullarımız Eylül 2001, Voleybol Okullarımız Eylül 2004, Futbol Okullarımız Ekim 2015, Cimnastik Okullarımız Eylül 2017, Boks Okullarımız ise Mart 2019 döneminden bu yana aralıksız faaliyetlerini göstermektedir. Fenerbahçe Basketbol – Voleybol – Futbol – Cimnastik & Boks Okulları olarak; en önemli ve değerli varlığımız olan çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak bizlere büyük mutluluk vermektedir.

Gelişen ve değişen dünya yapısı ile Fenerbahçe Spor Okulları olarak bizde bu değişimin bir parçası olmuş bulunmaktayız. Sporun ve sporcunun her daim yanında olan kulübümüz, yetiştirmekte olduğumuz sporcu adaylarına profesyonel sporun gereklerini öğretmeyi bir ilke olarak kabul etmiştir.

Bu planlama dahilinde amacımız; A takımlarımıza profesyonel oyuncular yetiştirebilecek kalitede antrenmanlar yapmak, sporcularımıza Fenerbahçe sevgisini hissettirmek, Fenerbahçe ruhunu ve prensiplerini sporun her dalına yayarak yetenekli ve spor ahlakı olan bireyler yetiştirmek olmaktadır.

VİZYONUMUZ:

Öncelikle Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları öğrencileri olmak üzere, kaynaklar çerçevesinde çocuk ve genç kitlelerine rekabetçi spor yapma imkânlarını sağlayan, kalıcı başarıyı ülkü edinen her açıdan örnek Fenerbahçe ve Türk sporuna değerli sporcular kazandıran bir spor okulu olmak. Bu vesile ile Fenerbahçe Spor Kulübü itibarı ve marka değerine katma değer yaratabilmek.

MİSYONLARIMIZ:

Vizyonumuz ışığında uzman şube olarak mümkün olduğunca fazla spora yatkın, yetenekli ve ilerlemek isteyen spor okulu öğrencisine imkân verir. Bunun sağlanması için Spor Okulları yönetimiyle ortak stratejiler geliştirir. Başta çevre okul öğrencileri olmak üzere, başarılı, yetenekli çocuk ve gençlerin kulübe kazandırılması için gerekli çalışmalarını sürdürür. Vizyonumuz doğrultusunda etkin ve yetkin antrenörler ile çalışmak ve yenilerini yetiştirmek. Çocuk ve gençlere başarı, rekabetçilik yanında, sporu bir yaşam biçimi ve kültür olarak benimsetmek için gerekli yaklaşımları sergiler.

Spordaki başarısını öğrenim hayatına da yansıtan, akademik açıdan güçlü öğrencileri Kulübümüz bünyesinde yetiştirebilmek için uğraşır. Misyonundaki hedeflere ulaşmak için organizasyonlar, etkinlikler, kamplar, eğitici seminerler ve turnuvalar düzenler.

Tüm genç sporcu adaylarını, Fenerbahçe farkı ile eğitim almaları için aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,


Dosya
Dosyayı Görmek için Tıklayınız