Fenerbahçe Sporcusu Nasıl Olmalı? Fenerbahçe Ankara Spor Okulları |Basketbol Okulu, Voleybol Okulu, Futbol Okulu, Cimnastik Okulu, Boks Okulu Yaz Okulu

BİZDEN HABERLER /

Fenerbahçe Sporcusu Nasıl Olmalı?

113 yıllık ulu bir çınar olan Fenerbahçe Spor Kulübümüze mensup olmanın gururunu ve şuurunu yoğunca yaşadığımız bu kutlu günlerde, sporcularımıza her zamankinden daha fazla görev düşmektedir.

Özellikle sporda her geçen gün şiddetin, hoşgörüsüzlüğün ve saygısızlığın arttığı bir dönemde, Fenerbahçe bayrağı altında toplanan sporcularımız; şiddetin yerine centilmenliği, hoşgörüsüzlüğün yerine uzlaşmayı, saygısızlığın yerine efendiliği egemen kılacaklardır.

Bu beklenti, 113 yıllık şerefli bir tarihe sahip kulübümüzün olağan beklentisidir. Sporun; dostluk, barış ve kardeşlik gibi olgularını özümseyen ve bunu sözde değil, özde uygulayan kulübümüzün sporcuları; kendi aralarında birlik – beraberliği, antrenörüne saygıyı, rakiplerine centilmenliği, kulübe sadakati mutlak surette uygulayacak ve tarihi misyonunuza yakışanı yapacaktır.

Her zaman etik değerleri ön plana çıkartan kulübümüzün sporcularının öncelikli hedefi; saha sonuçlarından ziyade bu erdemli duruşu korumak olacaktır. Kulübümüzün değerlerini korumakla birlikte, sporcularımız antrenmanlarda ve maçlarda hırslı, rakibe ve otoriteye saygılı, kazanmak için her şeyini ortaya koyan bir bilinçle mücadele edeceklerdir. Sporcularımıza sadece saha içinde değil, saha dışında da ödevler düşmektedir. Her sporcumuzda ‘örnek ve ideal birey’ şuuru oluşacaktır.

Her hareketlerinde, duruşlarında bile omuzlarında yüzyıllık bir sorumluluk taşıdıklarını, kalplerinde hissedeceklerdir. Yönetim kademesinde olanlar için bu ülkü, yüzyıllık heyecanla kutsal bir emanet olarak görülecek ve nesilden nesile aktarılacaktır.

Alper KARAKURUMER
Endüstri Mühendisi, MBA
Fenerbahçe Spor Okulları Yöneticisi


Dosya
Dosyayı Görmek için Tıklayınız